Kasdien mus supantis interjero dizainas mus gali keisti ir formuoti kaip asmenybes, taip pat tai gali mus labai apkrauti arba išlaisvinti. Savi laikai, savi papročiai, poreikiai ir naujovės diktuoja žmogaus gyvenimo būdą ir paveikia jo namų įrengimą. Todėl namai gali tapti mūsų pakylėjimo šaltiniu ir nusivylimo. Populiarėjantis judėjimas „tiny life“ – tai šiais urbanizacijos laikais iškilęs judėjimas, kuris savo interjero tendencijomis atitinka žmogaus gyvenimo būdą.
„Tiny life“ – urbanizacijos pasekmė
Dabar interjero dizaineriai labai dažnai orientuojasi į kompaktiškumą ir daugiafunkcinius interjerus, nes toks yra realus gyvenimo poreikis. Jeigu seniau gyvenimas būdavo įsivaizduojamas tik didžiulėse it dvarai erdvėse, su dideliais ūkiniais pastatais, su dideliais namais, menėmis, svirnais – tai dabar viso to nebereikia. Viskas susitraukia iki minimalios erdvės. Viena vertus, tą lemia ekonominiai ir fiziniai gyvenviečių geografijos pokyčiai. Žmonės nebegyvena kaimuose, miesteliuose, kur erdvės labai daug. Jie visi telkiasi į didmiesčius, spaudžiasi kaip aviliai, ir ten nėra tiek daug vietos. Kuo didesnis miestas, tuo mažiau vietos jame įsikurti, ir standartinė butų erdvė kvadratas po kvadrato, centimetras po centimetro kaskart yra vis mažesnė. Tačiau taip keičiasi ir žmogaus mąstymas. Paaiškėja, kad žmogui nereikia krūvos daiktų, nereikia nieko, padėto „nes gal kada nors prireiks“, nereikia ir nieko tokio, kas yra visiškai nebūtina, šiaip stovi. Paaiškėja, kad jeigu mūsų tėvai vos išsiteko 200 kvadratinių metrų namuose, tai mums dar ir per daug erdvės yra 50 kvadratinių metrų namuose. Atitinkamai persiorientuoja ir visa interjero kūrimo industrija.
Interjero sprendimai kompaktiškiems namams
Žinoma, interjero dizainas ir toliau siekia namuose sukurti tam tikras erdves ir vietas, kurios būtų žmogui reikalingos ir atitiktų pokyčius. Tačiau paklauskime savęs, kodėl mums nebereikia tvarto prie namų, svirno? Nes nebelaikome gyvulių, neturime grūdų, kuriuos kažkur sandėliuotume. Lygiai taip pat nunyksta ir tam tikros kitos erdvės, kurių namuose nebelieka. Tad interjero dizaineriai išlaiko tik tas erdves, kurios iš tiesų reikalingos: miegamojo erdves, svečių erdvę – svetainę, virtuvės, vonios, tualeto kontūrus. Visgi, miestuose gyvenimas yra įvairus ir spalvingas, tad namuose nereikia įkurti didžiulių erdvių, kur visi galėtų rinktis ir pramogauti. Nes žmonės renkasi ir pramogauja mieste, o namuose tik miega, ilsisi. Tai keičia visą gyvenimo būdą ir interjero tendencijas. Galima sutilpti ir į labai nedideles erdves, jeigu protingai sukurtas interjeras.