Maistas mūsų gyvenime turėtų būti svarbesnis, negu kad jis yra dabar. Retas kuris žmogus turi daugiau laiko pastovėti prie puodo ar keptuvės ir namuose gaminti kokybišką maistą. O jeigu to laiko ir būna, dažnai vis tiek taip nutinka, kad maistas nebūna kokybiškas, nes apie jį galvojama per mažai arba ne taip, kaip dera. Daugiausia žmonių tiesiog valgo kažką, kas būtų skanu arba pagal kišenę. Mažesnė dalis stengiasi nesustorėti, todėl valgo mažiau kaloringą maistą arba jo mažiau. Dar mažesnė dalis iš tiesų pasidomi, ką žmogus turi valgyti, kad būtų sveikas, ir tuomet gamina.
Kaip išsirinkti keptuvę
Pirmiausia reikėtų pasidairyti tikrai geros keptuvės, nes jeigu turėsite blogą, ji tiesiog užnuodys jūsų maistą. Kaip atrodys ta geroji keptuvė? Ji bus iš ketaus arba, jeigu dengta nedegia danga tefloninė, tada turi turėti visus sertifikatus, kad ją naudoti yra saugu.
Kaip prižiūrėti keptuvę? Nuo to priklausys keptuvės „galiojimo“ laikas ir tai, kaip ilgai pagaminamas maistas išliks sveikas, o ne apnuodytas degėsiais. Visada pirmiausia plaukite vandeniu. Švelniąja kempinės dalimi valykite paviršius ir nešveiskite su metalu ar kitais gremžimo objektais. Tik kai viskas bus tvarkoma atsargiai ir kruopščiai, galėsite valgyti švarų maistą.
Maisto energetika, vaisiai, daržovės ir maistas, ruoštas su meile
Mokslas dažnai nustato, kad žmonės, kurie valgo tą ar aną, gyvena ilgiau arba trumpiau, serga arba neserga tam tikromis ligomis. Jeigu pažvelgtume į tyrimus, matytume, kad jų išvadose niekada nėra pateikiama vienašalė nuomonė, jog konkreti medžiaga maiste lemia tuos pokyčius. Tiesiog atskleidžiama, kad patys žmonės patiria tokį rezultatą. Tačiau tiksliai pasakyti, kuri medžiaga kalta, sunku. Tik žiniasklaida vėliau iškreipia informaciją nubanalindama, teikdama, kad pati maisto medžiaga kelia tokį poveikį.
Viena teorija, kurios dėl tikrųjų tyrimų rezultatų, negalėtų atmesti ir mokslas, tai, kad maisto sveikumą ir tinkamumą mums, žmonėms, nulemia maisto energetika. Apie tai mažai yra kalbama, nes gyvename cinizmo laikais, kada visi keliaujasi tik protu ir logika, o visai pamiršta tuos dalykus, kurių negali išmatuoti protas. Tai yra energetiniai dalykai. Žmonės, kurie yra jiems atviri, juos jaučia. Taigi, maistas, kuris yra keptas keptuvėje, o gal virtas garuose, gali būti naudingas žmogui arba ne, visų pirma dėl to, kokia yra to maisto energetika. Korporacijoje auginta ir nukankinta višta nepatyrė nieko gero gyvenime, o galiausiai buvo nudobta, prieš tai mačiusi savo giminės likimą. Jos krūvis ir energetika yra košmarų energetika. Tai yra mėsos krūvis. Daržovės ir vaisiai, kurie auga žemėje tam, kad būtų nuskinti (nes tokiu būdu dauginasi – išmėčius vaisiuje esančias sėklas), turi gerą energetiką. Dėl to mes, pavalgę tokio maito, esame sveiki ir laimingi. Be to, svarbu ir kur bei kaip maistas paruoštas. Jeigu jis keptas greito maisto restorane, kur žmonės dirba už minimalią algą ir vos pradėję dirbti pagalvoja apie vergovę bei tuojau pat nori iš ten išeiti, tai ir maistas neturi gerosios energetikos. Visai kitokią ją turi tas maistas, kurį pagamina motina vaikui ar vyras žmonai. Tai su meile paruoštos maistingos medžiagos, kurios kartu su visu energiniu krūviu mus pripildo.
Nesveikas keptas maistas
Be to, kad visi tyrimai rodo, kad augalinis maistas mums sveikas, o gyvulinis yra toksiškas, dar yra ir patys kepimo būdai, kurie tą maistą gali praturtinti arba pabloginti. Pavyzdžiui, jeigu kepate ant senos tefloninės keptuvės, kuri yra subraižyta, patiriamas dvejopas blogas poveikis. Kepamas maistas svyla, todėl atsiranda degėsiai ir kancerogenai. Taip pat maistas liečiasi su gilesnio keptuvės sluoksnio medžiaga, kuri yra nuodinga ir apnuodija maistą. Štai dėl ko labai svarbu keisti pigias keptuves arba tiesiog įsigyti vieną tikrai gerą.
Sveikas keptas, troškintas maistas
Kas yra sveikas keptas maistas? Tai maistas, kuris keptas nenubraižytoje arba ketaus keptuvėje. Maistas, kuris yra iš daržovių ir augalinės kilmės maisto medžiagų. Maistas, kuris keptas be riebalų arba su mažu jų kiekiu. Tačiau ir tas riebalais turi būti tam tikros rūšies, tinkamos keptuvei. Pavyzdžiui, šalto spaudimo alyvuogių aliejus, kuris taip aukštinamas kaip sveikas ir geras mūsų organizmui, visgi toks nėra, jeigu kepate. Jis nėra skirtas kaitinimui, o įkaitęs savyje pagamina labai daug kenksmingų medžiagų.
Keletas receptų
Norite sveiko keptuvėje pagaminto maisto, tačiau neturite tokių idėjų? Štai keletas receptų, kurie patiks ir jums, ir jūsų šeimai.
Troškinys su pupelėmis. Jums reikės kilogramo pomidorų, įvairių pupelių 300 gramų, šiek tiek rapsų aliejaus, 5 svogūnų, 5 paprikų, 1 aitriojo pipiro, tofu sūrio, prieskonių. Paimkite pupeles ir jas nuplaukite, tada užmerkite 2 valandoms. Jokiu būdu negalima valgyti nekeptų arba nevirtų pupelių, nes jose yra fazino, kuris išnyksta tik jas išvirus. Fazinas labai nuodingas. Išmirkytas pupeles išvirkite, virkite, kol visiškai suminkštės. Susmulkinkite svogūnus ir pakepkite keptuvėje ant aliejaus, dėkite prieskonių. Supjaustykite šiaudeliais papriką ir labai mažais gabalėliais aitrųjį pipirą. Šiuos dalykus atskirai iškepkite, kol suminkštės. Galima naudoti ir morkas, tuomet jas reikėtų apvirti šiaudeliais supjaustytas ir tuomet taip pat pakepti. Kas liko? Tofu sūris, jį naudosime pabaigoje. Į vieną dubenį ar puodą sukrėskite pupeles, iškeptus svogūnus, paprikas ir pipirus. Viską sumaišykite, dėkite žolelių ir prieskonių. Tada įpjaustykite rofu sūrio. Iškepkite smulkintus pomidorus ir juos sumaišykite su pipirais. Galite arba supilti į prieš tai paruoštą masę bei valgyti taip vieną troškinį, arba galite patiekti pomidorus atskirai.
Šparaginių pupelių zigzagas. Nuplaukite šparaginių pupelių kelias saujas, nuskabykite galukus ir pažiūrėkite, kad neliktų papuvusių dalių. Pupeles pavirkite 10 min. puode, vandenyje su šiek tiek druskos. Keptuvėje išlydykite gabalėlį sviesto, pakepkite labai smulkiai supjaustytą vieną mėlynojo svogūno galvą. Tuomet dėkite išvirtas šparagines pupeles į keptuvę ir jas ten apkepkite. Kepimas turėtų trukti apie 5 – 7 minutes, kepimo metu berkite prieskonius. Iškeptas pupeles galite valgyti su bet kokiomis salotomis ar tiesiog šalia pasipjausčius šviežių daržovių: pomidorų, agurkų.
Keptuvėje keptas kugelis. Pagaminkite kugelio masę iš tarkuotų bulvių, rapsų aliejaus ir pipirų, vieno kiaušinio ir vienos stiklinės sojų pieno. Masė plonu sluoksniu supilkite į keptuvę, ją uždenkite ir kepkite 7 minutes. Tada kepsnį apverskite ir dar pakepkite 4 minutes. Gavosi apvalios formos kugelio porcija dviem žmonėms.
Kur geriausia pirkti keptuvę
Tad jeigu jau supratote viską apie maistą ir jo gaminimą, apie sveiką gyvenimą – metas ieškoti naujų indų. Pradėkite viską nuo pradžių, verskite naują puslapį. Tegul jūsų senosios keptuvės ir puodai, prisigėrę blogos energetikos ir iš tiesų nuodingų medžiagų, pasimiršta. Įsigykite naujus gaminius, kuriuose su meile ir atsarga gaminsite sveiką maistą. Patogu indus ir keptuves pirkti internetu. Niekur nereikia eiti, galite pasirinkti reikiamą dydį, o gal net ir visą keptuvių rinkinį. Sulaukę palankaus meto, galite įsigyti ir su akcija.